Jaki notebook do biura?

Jaki laptop kupić do pracy biurowej? 

Zanim kupisz laptopa biurowego, powinieneś pomyśleć o tym, do czego faktycznie zamierzasz go używać. Musisz spełniać wymagania programu, z którego będziesz korzystać na co dzień. Warto postawić na  nieco solidniejszy model, który przetrwa lata. Na jakie parametry należy więc zwrócić  szczególną uwagę?

PROCESOR

Wydajny system CPU to podstawa każdego komputera. Liczba rdzeni nie ma znaczenia, ale do użytku biurowego zalecany jest model z 2-4 rdzeniami. Z kolei powinno być  4 lub 8 wątków, dzięki czemu laptop nie zatnie się podczas pracy z kilkoma programami jednocześnie. Bardzo ważna jest również częstotliwość zegara. Najlepiej jeśli to ponad 2,0 GHz. Wiele dzisiejszych chipów ma zegar bazowy i zegar turbo, aby w razie potrzeby zwiększyć wydajność procesora.

Trudno jest określić, ile pamięci RAM potrzebujesz do pracy biurowej. Zakładamy, że lepiej postawić na modele z więcej niż 8 GB  RAM. Oczywiście im więcej tym  lepiej. Ważny jest również rodzaj  i szybkość pamięci. Dysk twardy — służy do przechowywania plików i jednocześnie wpływa na wydajność laptopa. Dyski HDD zapewniają przyzwoitą wydajność, ale dyski SSD są znacznie szybsze. Zapewnia również wyższy poziom bezpieczeństwa danych. Możesz też kupić laptopa z obydwoma rodzajami dysków. 

Karta graficzna - W przypadku klasycznej pracy biurowej nie ma ona większego znaczenia,  więc możesz wybrać model zintegrowany. Wyjątkiem są na przykład graficy, którzy do obsługi zaawansowanych programów potrzebują wysokiej klasy karty graficznej.

Matryca - przekątna jaka jest bardzo ważna. Najpopularniejsze są modele 15" i 17", idealne do prac mocujących. Mały laptop to dobry wybór w  podróży.  Obudowa i akcesoria — laptopy biurowe są dość popularnymi urządzeniami. Dlatego wybieraj modele wykonane z trwałych i wysokiej jakości materiałów. Z kolei wyposażenie dodatkowe obejmuje różnego rodzaju złącza, napędy DVD, skanery linii papilarnych oraz podświetlane klawiatury.

Czy powinienem kupić laptopa do pracy? Laptopy są bardzo popularne jako komputery biurowe. W przeciwieństwie do jednostek stacjonarnych są zdejmowane i zajmują znacznie mniej miejsca. Tymczasem pod względem parametrów wcale  nie są gorsze.

Warto korzystać z najnowszego oprogramowania takiego jak:

Poniżej kilka polecanych notebooków z naszego sklepu:

Lenovo ThinkBook 15-ITL G2 i5-1135G7 15,6"FHD AG 300nit IPS 16GB_3200MHz SSD512 IrisXe ALU BLK 45Wh W11Pro 1Y

Notebook EliteBook 855 G8 R5-5650U W10P 512/16/15,6 401P1EA

Notebook ASUS B3402FEA-EC0205R i5 1135G7 16/512/Iris/14 Win10 Pro